آخرين خبرها
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه برای بنیاد برکت هیچ افتخاری بالاتر از آن نیست که در حال حاضر به ارائه خدمات گسترده‌ عمرانی و درمانی در مناطق محروم با کمک تیمی جوان و با روحیه‌ای جهادی پرداخته است گفت: این بنیاد تا کنون اقدامات خوبی را در جهت محرومیت زدایی در کشور انجام داده است.
دولت در لایحه بودجه سال آینده در سه بخش دست بانک مسکن را برای افزایش تسهیلات دهی در حوزه مسکن باز گذاشت.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی اعلام کرد: بر اساس بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان تامین اجتماعی، مالیات هر واحد مسکن مهر 300 هزار تومان به اضافه مالیات بر ارزش افزوده بابت خرید مصالح و حق بیمه پروژه‌های مسکن مهر به ازای هر مترمربع واحد مسکن مهر برابر 5 هزار و 200 تومان است.
طبق تفاهم‌نامه‌ای که در حضور خبرنگاران به امضای مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن و مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری رسید، قرار بر این شد تا ارتقاء کیفیت زندگی، ایمنی، ارائه‌ی تسهیلات و سنددار کردن واحد‌های مسکونی واقع در بافت‌های فرسوده محقق شود.
عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که کاهش الگوی مسکن به 75 متر نتایج خوبی را در پی داشت، گفت: برای نزدیک شدن قیمت مسکن به توان متقاضیان، این متراژ حتی می‌تواند کمتر شود.
درباره ما

 تاریخچۀ شرکت "پیشخوان خدمات گستر ایرانیان"

هستۀ اصلی شرکت "پیشخوان خدمات گستر ایرانیان" از سال ۱۳۸۵، تحقیقات خود را در حوزه‏های آموزش، بازاریابی و ایجاد جوامع مجازی با رویکرد بومیسازی در این عرصه و با رعایت استانداردهای بین‌المللی، آغاز کرد. در سال 1387 شرکت "ایده رایانه جم" تأسیس شد. این شرکت در جهت تحقق بخشیدن به اهداف خود با بهره‌مندی از متخصصان مجرب داخلی و فناوری روز دنیا، پس از تکمیل تحقیقات خود، تیم‌های تخصصی بازرگانی، IT، آموزش و بازاریابی در حوزه خدمات الکترونیک را تشکیل داد. از ابتدای سال ۱۳۸۹ مذاکراتی با "هولدینگ کشوری پیشخوان خدمات ایرانیان" در باب اجرایی شدن این پروژه‌ها در سطح ملی آغاز شد. نتیجۀ این مذاکرات و رایزنی‌ها، تشکیل شرکت "پیشخوان خدمات گستر ایرانیان" در سال ۱۳۹۰، با سهام مشترک "هولدینگ کشوری پیشخوان خدمات ایرانیان"، شرکت پیشخوان خدمات سمنان و آقای مهدی سالمی بود.

 

خلاصهای از خدمات شرکت "پیشخوان خدمات گستر ایرانیان":

شرکت پیشخوان خدمات گستر ایرانیان، از طریق شبکه عظیم دفاتر پیشخوان خدمات دولت، خدمات نوین بخش عمومی را در سراسر کشور به هموطنان عزیز ارایه خواهد داد.  
در همین راستا، در فاز اول ارایۀ خدمات خود، همگام با اهداف سند چشم انداز 
۲۰ ساله و برنامه پنجم توسعه، در حال راه‌اندازی پرتالی با هدف ایجاد جامعۀ مجازی مختص ایرانیان- همسو با اهداف شبکۀ عظیم دفاتر پیشخوان دولت و در جهت رفع نیاز و افزایش سطح رفاه و رضایت عموم مردم در سطح کشور-  است. با توجه به تحقیقات و نیازسنجی‌های صورت گرفته در این فاز، چهار خدمت: آموزش الکترونیک، فروشگاه جامع الکترونیک، طرح جامع املاک و سرگرمی‌های الکترونیک در حال آمادهسازی است.

 

اهداف شکلگیری شبکه عظیم دفاتر پیشخوان دولت:

·         کاهش سفرهای درون شهری و برون شهری به وسیلۀ توسعۀ زیر ساختهای خدمات الکترونیک

·         گسترش فرهنگ استفاده از سرویس‌های اینترنتی، همسو با قوانین جمهوری اسلامی ایران

·         افزایش رفاه عمومی در سراسر کشور از طریق:

·         ایجاد فضاهای آموزش مجازی، مطابق با استانداردهای جهانی که به راحتی در دسترس همگان باشد(حتی در محرومترین مناطق)

·         بومیسازی فناوریهای آموزش مجازی در جهت رفع نیاز کشور و جلوگیری از خروج  ارز در این حوزه

·         ایجاد فروشگاه ملی مجازی همراه با ارایۀ اکثر کالاهای مورد نیاز آحاد جامعه، با حضور و همکاری برندهای شناخته شده و محبوب در کشور

·         ایجاد مرکز سرگرمیهای اینترنتی همخوان با فرهنگ ایرانی اسلامی و با بار آموزشی علمی، فرهنگی متناسب با  سلیقه کاربران، با هدف غنیتر کردن اوقات فراغت هموطنان و بهویژه جوانان

·         ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان و متخصصان

 

نحوه ارایه خدمات پیشخوان خدمات گستر ایرانیان:

با توجه به اینکه شرکت "پیشخوان خدمات گستر ایرانیان" از بدنۀ دفاتر پیشخوان خدمات دولت است و با هدف افزایش رضایت مردم و افزایش درآمد دفاتر شروع به کار کرده است، لازم به ذکر است تمامی سرویسهای شرکت از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت ارایه خواهد شد؛ لذا در راستای مدیریت ارایه خدمات در سطح کشور، به واگذاری نمایندگی شرکت در هر استان اقدام می نماید.

* لازم به ذکر است منظور از واگذاری دفاتر نمایندگی استانی، واگذاری دفاتر پیشخوان خدمات دولت نیست.

با توجه به فروش خدمات شرکت از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت، وظایف نمایندگان استانی در حوزه فعالیت خود به شرح زیر است:

·         اجرای برنامههای شرکت قبل از ارایه خدمات؛ از قبیل بازاریابی، تبلیغات، برگزاری همایش‌ها و سمینارها و...

·         مدیریت فروش و ارایه خدمات از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت

·         پشتیبانی از خدمات ارایه شده شرکت

 بدیهی است، گسترش خدمات شرکت "پیشخوان خدمات گستر ایرانیان"، کاهش هزینه‏های زندگی و افزایش سطح رضایت هموطنان عزیز از دفاتر پیشخوان دولت را در پی خواهد داشت.