آخرين خبرها
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه برای بنیاد برکت هیچ افتخاری بالاتر از آن نیست که در حال حاضر به ارائه خدمات گسترده‌ عمرانی و درمانی در مناطق محروم با کمک تیمی جوان و با روحیه‌ای جهادی پرداخته است گفت: این بنیاد تا کنون اقدامات خوبی را در جهت محرومیت زدایی در کشور انجام داده است.
دولت در لایحه بودجه سال آینده در سه بخش دست بانک مسکن را برای افزایش تسهیلات دهی در حوزه مسکن باز گذاشت.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی اعلام کرد: بر اساس بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان تامین اجتماعی، مالیات هر واحد مسکن مهر 300 هزار تومان به اضافه مالیات بر ارزش افزوده بابت خرید مصالح و حق بیمه پروژه‌های مسکن مهر به ازای هر مترمربع واحد مسکن مهر برابر 5 هزار و 200 تومان است.
طبق تفاهم‌نامه‌ای که در حضور خبرنگاران به امضای مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن و مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری رسید، قرار بر این شد تا ارتقاء کیفیت زندگی، ایمنی، ارائه‌ی تسهیلات و سنددار کردن واحد‌های مسکونی واقع در بافت‌های فرسوده محقق شود.
عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که کاهش الگوی مسکن به 75 متر نتایج خوبی را در پی داشت، گفت: برای نزدیک شدن قیمت مسکن به توان متقاضیان، این متراژ حتی می‌تواند کمتر شود.
معرفی خدمات سامانه املاک

 معرفی خدمات سامانه املاک

 ثبت ملک: مالکان محترم می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نزدیک محل سکونت یا کار خود،در زمانی کمتر از 10 دقیقه مشخصات ملک خود را در سامانه ثبت نمایند و دیگر نیازی به مراجعه به چندین دفتر مشاور املاک و یا دادن آگهی در جراید جهت اعلام مشخصات ملک خود ندارند، چرا که سامانه املاک پیشخوان مشخصات ملک را در پس از ثبت در اختیار دفاتر مشاور املاک میگذارد.

 

ثبت ویژه:این نوع ثبت به مالکان محترم این امکان را می‌دهد که عکس‌های مربوط به ملک خود را در سامانه قرار دهند و همینطور موقعیت جغرافیایی ملک خود را در نقشه شهر مشخص نمایند.  

 

 ثبت متقاضی: متقاضیان خرید و یا اجاره ملک میتوانند با مراجعه به دفتر پیشخوان دولت نزدیک به محل سکونت یا کار خود در زمانی کمتر از 10 دقیقه، مشخصات ملک مورد نیاز خود را ثبت نمایند و دیگر نیازی به صرف زمان و هزینۀ مراجعه به چندین دفتر، نخواهند داشت، چرا که سامانه در خواست متقاضیان را در همان لحظۀ ثبت در اختیار دفاتر مشاور املاک میگذارد و مشاورانی که ملکی با مشخصات مورد نظر متقاضی داشته باشند، می‌توانند با متقاضی تماس بگیرند.

 

جستجوی ملک: در این بخش این امکان برای مشاوران املاک وجود دارد که علاوه برجستجوی ملک مورد نظر در سامانه، تصاویر داخلی و خارجی ملک و موقعیت جغرافیایی آن را در شهر مشاهده نمایند، این سرویس می تواند در افزایش رضایت مراجعان دفاتر املاک و کاهش زمان تلف شده جهت بازدید از ملک تأثیر بهسزایی داشته باشد.

 

جستجوی متقاضی: در این بخش مشاوران محترم دفاتر املاک می توانند از مشخصات ملک مورد نظر متقاضیانی که حتی به دفتر آنها مراجعه نکرده اند نیز مطلع شوند و دامنۀ فعالیت خود را افزایش دهند. این سرویس برای اولین بار در اختیار مشاوران املاک قرار میگیرد و در افزایش درآمد آنها نقش بهسزایی خواهد داشت‎.

 

 انطباق: با توجه به سیستم «انطباق» که در سامانه در نظر گرفته شده است؛ این امکان برای مشاوران املاک وجود دارد تا متقضیانی متناسب با ملک اختصاصی خود و یا ملکی متناسب با متقاضیان اختصاصی خود جستجو نمایند و یا درخواست جستجو را به سامانه بسپارند تا سامانه، ملک‌ها  و متقاضیانی را که با هم همخوانی دارند، یافته و به آنها اطلاع دهد. وجود این سیستم، صرفه جویی در زمان مشاوران املاک و در نتیجه افزایش درآمد آنها را در پی دارد.

 

آموزش مجازی سامانه: با توجه به هوشمند بودن این سامانه و امکانات منحصر‌به فرد آن، دفاتر املاک محترم می‌توانند با صرف هزینۀ بسیار اندک، از دورۀ آموزشی الکترونیک سامانه، استفاده کرده و با آشنایی با کلیۀ امکانات سامانه، از آن بهره ببرند.