آخرين خبرها
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه برای بنیاد برکت هیچ افتخاری بالاتر از آن نیست که در حال حاضر به ارائه خدمات گسترده‌ عمرانی و درمانی در مناطق محروم با کمک تیمی جوان و با روحیه‌ای جهادی پرداخته است گفت: این بنیاد تا کنون اقدامات خوبی را در جهت محرومیت زدایی در کشور انجام داده است.
دولت در لایحه بودجه سال آینده در سه بخش دست بانک مسکن را برای افزایش تسهیلات دهی در حوزه مسکن باز گذاشت.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی اعلام کرد: بر اساس بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان تامین اجتماعی، مالیات هر واحد مسکن مهر 300 هزار تومان به اضافه مالیات بر ارزش افزوده بابت خرید مصالح و حق بیمه پروژه‌های مسکن مهر به ازای هر مترمربع واحد مسکن مهر برابر 5 هزار و 200 تومان است.
طبق تفاهم‌نامه‌ای که در حضور خبرنگاران به امضای مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن و مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری رسید، قرار بر این شد تا ارتقاء کیفیت زندگی، ایمنی، ارائه‌ی تسهیلات و سنددار کردن واحد‌های مسکونی واقع در بافت‌های فرسوده محقق شود.
عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که کاهش الگوی مسکن به 75 متر نتایج خوبی را در پی داشت، گفت: برای نزدیک شدن قیمت مسکن به توان متقاضیان، این متراژ حتی می‌تواند کمتر شود.
تاریخچه

  تاریخچه پیدایش دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی غیر دولتی کشور

دفاتر خدمات ارتباطي ساختار اصلي خود را از سال ۱۳۷۸ با عنوان "دفاتر امور مشتركین و ارایه خدمات تلفن سيار" آغاز كردند. در سال ۱۳۸۲، اولين دفاتر خدمات ارتباطي با ارایه پنج سرويس پست، پست بانك، تلفن راه دور، خدمات تلفن همراه و خدمات بار هوایي پيام كار خود را آغاز کردند.

در سال ۱۳۸۷ آیين نامه "دفاتر پيشخوان خدمات دولت"، ذيل اصل ۴۴ قانون اساسي و توسط پنج وزير عضو "ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور"، جهت واگذاري امور به بخش خصوصي به تصويب رسيد. در سال ۱۳۸۸ با ابلاغ "ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور" به استانداری‌ها، كارگروه‌هاي استاني با ترکیب: نمايندۀ استاندار، نماينده سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و نمايندۀ تشكل صنفي در هر استان با حق راي، به عنوان بالاترين مقام اجرایي استان تشکیل شدند. سپس  با ابلاغ حکم "عدم توسعه دفاتر تک منظوره"، روند یکسان‌سازی تمام دفاتر خدماتی کشور (مانند: پست، تامین اجتماعی، شهرداری‌ها، خدمات ارتباطی، پلیس+۱۰ و ...) آغاز شد و این دفاتر تحت عنوان "دفاتر پیشخوان خدمات دولت" به فعالیت خود ادامه دادند.
درحال حاضر، تعداد دفاتر پیشخوان دولت بالغ بر ۱۸هزار دفتر است که به گفتۀ معاون  نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، این تعداد تا پایان برنامه پنجم به ۳۰ هزار واحد افزایش می یابد.

 

انجمنهاي استاني

به دلیل وجود اختلافنظر و اعمال سلیقههای متفاوت شرکت‌های خدمات دهنده، دفاتر در نهایت به ايجاد تشكلهایي به نام "انجمن صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت استانی" ملزم شدند که این انجمنهای صنفی به منظور انجام امور اقتصادی خود، شرکت استانی وابسته به انجمن صنفی استان خود را تأسیس کردند.

 

کانون كشوري دفاتر

با توجه به حجم بالای مكاتبات تشكلهاي صنفي و لزوم ایجاد هماهنگی بین این تشکلها، "كانون سراسري انجمنهاي كارفرمایي دفاتر خدمات دولت" از اجماع انجمنهای صنفی دفاتر تمامی استانهای کشور تشکیل شد.

 

هولدینگ کشوری پيشخوان خدمات ايرانيان

"هولدینگ کشوری پيشخوان خدمات ايرانيان" در سال ۱۳۸۸، با هدف ایجاد زنجیره تأمین و با سهامداري شركتهاي استاني تشكلهاي صنفي وابسته به کانون، كار خود را آغاز کرد. سپس به راه اندازی و تأسیس شرکتهای تخصصی زیر مجموعه اقدام کرد که سود و مزایای حاصل از فعالیت این شرکتها در اختيار صاحبان سهام هولدينگ (کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت سراسر کشور) قرار میگیرد. بدين ترتيب، دفاتر با رغبت بيشتري نسبت به همکاری با هولدینگ کشوری پیشخوان خدمات ایرانیان اقدام کردند که اين امر در فرهنگسازي و بازاریابی خدمات تاثير چشمگيري داشت.

 

شرکتهای تخصصی زیرمجموعه هولدینگ کشوری خدمات ایرانیان

 • پیشخوان خدمات گستر ایرانیان، مجری بخش عمومی خدمات پیشخوان دولت
 • مهدیس پایاب ایرانیان
 • سرآمد نیکان ایرانیان
 • پیشخوان الکترونیک ایرانیان
 • قاصدک پیک ایرانیان
 • فن آوران اطلاعات پیشخوان ایرانیان
 • پیشخوان اول ندا ایرانیان

 

قابلیتهای اختصاصی

 • وجود بیش از ۱۸۰۰۰ دفتر(12هزار دفتر روستایی و 6هزار دفتر شهری) با سرمايهگذاري بیش از۹۰۰۰ ميليارد ريال
 • گسترش شبكه دفاتر پیشخوان دولت در تمام نقاط كشور
 • در اختيار داشتن بیش از ۷۵ هزار نيروي آموزشديده در حوزههاي پست و مخابرات و خدمات الكترونيكي و اپراتورهای تلفن همراه
 • در اختيار داشتن تجهيزات، رايانه، خطوط آنلاین
 • در اختيار داشتن بستر الكترونيكي متناسب به خصوص براي پيگيري و مديريت شبكه اپراتور پستي و ثبتنام از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت

با توجه به گستردگی دفاتر پيشخوان،  در سراسر کشور این امکان فراهم شده که کليۀ اقشار حداکثر ظرف ۵ دقيقه بتوانند به نزديک‌ترين دفتر مجاور خود دسترسي پيدا کنند. همچنین این دفاتر- با توجه به شناخت مردم از آنها و تنوع سرویسی که دارند-  بهترین نقطه جهت ارایۀ خدمات هستند.

علاوه بر این، با راه اندازی "سوئیچ بانکی پیشخوان" و تجهیز دفاتر به pc_pos امکان پرداخت به حساب به صورت مستقیم امکان پذیرشده است.

با توجه به در اختیار داشتن مرکز کال‌سنتر ملی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و شبکه حمل و نقل اختصاصی دفاتر(GPI) ، امکان ارایه خدمات در درب منزل متقاضی و همچنین جمعآوری و ارسال مدارک از طریق این شبکه امکان پذیر شده است.